Noyabrın 30-da Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrında Şarl Peronun məşhur “Yatmış gözəl” nağılının motivləri əsasında rejissor Anar Babalının səhnələşdirdiyi “Yatmış gözəl və cırtdanlar” tamaşası oynanılıb.
Balaca teatrsevərlərin hər zaman böyük maraqla izlədiyi tamaşanın budəfəki  qonaqları arasında həssas əhali qruplarından olan uşaq evinin sakinləri də olub.
Onlar rəngarəng səhnə tərtibatlı, əyləncə dolu səhnə əsərini böyük maraqla qarşılayıb və xoş təəssüratını bildiriblər.
Uşaq evinin loqopedi Tahirə Məmmədova müəssisənin rəhbərliyi və uşaqlar adından Musiqili Teatrın kollektivinə təşəkkür edib. O, xoşbəxt sonluqla bitən bu nağıl-tamaşanın uşaqların dünyagörüşünə, əhval-ruhiyyəsinə müsbət təsir etdiyini vurğulayıb.
Qeyd edək ki, belə görüşlər Musiqili Teatrın növbəti sosial layihələrindən biridir və  davamlı şəkildə həyata keçiriləcək

Residents of the orphanage were guests of the Academic Musical Theater
On November 30, the Azerbaijan State Academic Musical Theater staged the play “Sleeping Beauty and the Dwarfs” based on the motifs of Charles Perrault’s famous fairy tale “Sleeping Beauty,” directed by Anar Babali.
Among the guests of the play, which is always watched with great interest by young theatergoers, were also residents of the orphanage from vulnerable groups.
They welcomed the colorful stage design and fun-filled stage production with great interest and expressed their pleasant impressions.
Speech therapist Tahira Mammadova of the orphanage thanked the management of the institution and the Musical Theater team on behalf of the children. She emphasized that this fairy tale-play, which ends with a happy ending, has a positive impact on the worldview and mood of children.
It should be noted that such meetings are one of the next social projects of the Musical Theater and are ongoing