24, 25, 26 oktyabr tarixlərində saat 19:00-da Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrında tanınmış rejissor Ələkbər Tağızadənin librettosu və quruluşunda hazırlanan “Sən kralsan” tamaşasının premyerası nümayiş olunacaq.
XX əsrin əfsanəvi amerikalı musiqiçisi və aktyoru – “Rok-n-rollun kralı” Elvis Preslinin ölməz əsərləri əsasında ərsəyə gələn bu müziklda ulduzun həyat hekayəsi, keçdiyi kəşməkəşli ömür yolu obrazlı şəkildə təsvir olunub.
Səhnə əsərinin musiqi rəhbəri və quruluşçu dirijoru Cavad Tağızadə, baletmeysteri Kamilə Əliyeva, quruluşçu rəssamı Vüsal Rəhim, dirijoru Səməd Süleymanlı, konsertmeysteri Prezident təqaüdçüsü Kamil Həsənov, işıq rəssamı Rafael Vaqifoğlu, rejissor assistentləri Tamilla Aslanova və Polina Fyodorovadır.
Tamaşada Əməkdar artist İlham Nəzərov, Prezident təqaüdçüsü Atilla Məmmədov, Prezident mükafatçısı Mehriban Zaliyeva, aktyorlar Rauf Babayev, Leonid Klets, Olqa Georgieva, Aydan Həsənova, Sübhan Rüstəmov, Elçin Əhədzadə, həmçinin xor və balet artistləri  iştirak edəcəklər.
Biletləri şəhərin bütün mərkəzləşdirilmiş kassalarından, “ASAN xidmət” mərkəzlərindən, eləcə də “iticket. az” saytından əldə etmək olar.

The premiere of the play "You Are the King" will take place at the Academic Musical Theater
On October 24, 25, 26 at 19:00, the premiere of the play "You Are the King", prepared by the libretto and production of the famous director Alakbar Taghizade, will be shown at the Azerbaijan State Academic Musical Theater.
Based on the immortal works of the legendary American musician and actor of the 20th century - "The King of Rock and Roll" Elvis Presley, this musical vividly depicts the life story of the star and his turbulent life path.
The musical director and production conductor of the stage production are Javad Taghizade, ballet master Kamila Aliyeva, production designer Vusal Rahim, conductor Samad Suleymanli, concertmaster Presidential scholarship holder Kamil Hasanov, lighting designer Rafael Vagifoglu, assistant directors Tamilla Aslanova and Polina Fyodorova.
The performance will be attended by Honored Artist Ilham Nazarov, Presidential Pensioner Atilla Mammadov, Presidential Prize Winner Mehriban Zaliyeva, actors Rauf Babayev, Leonid Klets, Olga Georgieva, Aydan Hasanova, Subhan Rustamov, Elchin Ahadzade, as well as choir and ballet artists.
Tickets can be purchased at all centralized box offices of the city, “ASAN service” centers, as well as on the “iticket. az” website.