Akademik Musiqili Teatr yeni mövsümə başladı
Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrında 116-cü mövsümün başlanması ilə əlaqədar yaradıcı heyətlə görüş keçirilib.
Görüşdə sənət ocağının direktoru Aqil Bəhramlı bu münasibətlə kollektivi təbrik edib, onlara yaradıcılıq uğurları arzulayıb. Teatr rəhbəri ötən mövsümdə görülən işləri sadalamaqla yanaşı, yeni mövsümün bir sıra planlarını açıqlayıb:
"Musiqili Teatrın ötən mövsümündə müxtəlif tamaşalar hazırlanıb, teatrın yaradıcı heyəti respublikamızda keçirilən tədbirlərdə, eyni zamanda, xarici ölkələrdə təşkil olunan bir sıra beynəlxalq müsabiqə və festivallarda iştirak edib. Bu mövsümdə də yeni tamaşalarımızın premyeraları olacaq, bəzi retro səhnə əsərlərimizə də yeni quruluş veriləcək”.
Aqil Bəhramlı çıxışında həm də Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə Azərbaycan mədəniyyətinin inkişafında böyük xidmətlərinə görə “Şərəf” ordeni ilə təltif olunmuş Xalq artisti, görkəmli teatr və kino aktrisası Afaq Bəşirqızını kollektiv adından təbrik edib, ona cansağlığı, yaradıcılıq uğurları arzulayıb.
Azərbaycan Teatr Xadimləri İttifaqının sədri Xalq artisti Hacı İsmayılov və Əməkdar incəsənət xadimi, yazıçı, ssenarist, dramaturq Əli Əmirli də yaradıcı heyət qarşında çıxış edərək sənətkarın yaradıcılıq fəaliyyətindən danışıb, aktrisanı layiq görüldüyü ali mükafat münasibəti ilə təbrik ediblər.
Afaq xanım göstərilən diqqət və qayğıya görə ölkə başçısına və onu sevən hər kəsə minnətdarlığını bildirib.

A meeting was held with the creative staff of the Azerbaijan State Academic Musical Theater on the occasion of the start of the 116th season.
At the meeting, the theater's director Agil Bahramli congratulated the team on this occasion and wished them creative success. In addition to listing the work done in the past season, the theater director announced a number of plans for the new season:
"Various performances were prepared in the past season of the Musical Theater, and the creative staff of the theater participated in events held in our republic, as well as in a number of international competitions and festivals organized abroad. This season, there will be premieres of our new performances, and some of our retro stage works will also be given new structures."
In his speech, Agil Bahramli also congratulated the People's Artist, prominent theater and film actress Afag Bashirgizi, who was awarded the Order of "Honor" for her great services in the development of Azerbaijani culture by the Order of President Ilham Aliyev, and wished her good health and creative success.
Chairman of the Union of Theater Workers of Azerbaijan, People's Artist Haji Ismayilov, and Honored Art Worker, writer, screenwriter, playwright Ali Amirli also addressed the creative team, talking about the artist's creative activity and congratulating the actress on the high award she was awarded.
Mrs. Afaq expressed his gratitude to the head of the country and all those who love him for the attention and care shown.