Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrı 115-ci mövsümünə dahi bəstəkar Üzeyir Hacıbəylinin "O olmasın, bu olsun" musiqili komediyası ilə yekun vurub.
Böyük coşqu və alqışlarla qarşılanan tamaşadan sonra direktor müavinləri kollektivlə səhnəarxası görüş keçirib. Onlar mövsümün uğurlu və əlamətdar hadisələrini sadalayaraq yaradıcı heyəti təbrik edib, gələcək səhnə fəaliyyətlərində daha böyük nailiyyətlər arzulayıblar.
Qeyd edək ki, Üzeyir Hacıbəylinin 140 illiyi çərçivəsində təqdim olunan 115 yaşlı komediyanın sonuncu quruluşu (1998) tanınmış rejissor, Xalq artisti Cənnət Səlimovaya aiddir.
Tamaşanın quruluşçu dirijoru Əməkdar incəsənət xadimi Nazim Hacıəlibəyov, dirijoru Əməkdar incəsənət xadimi Fəxrəddin Atayev, quruluşçu rəssamı Əməkdar rəssam İsmayıl Məmmədov, xormeysteri Əməkdar artist Vaqif Məstanov, quruluşçu baletmeysterləri Əməkdar artistlər Zakir və Leyla  Ağayevlərdir.
Səhnə əsərində Xalq artisti Pərviz Məmmədrzayev, Əməkdar artistlər Şövqi Hüseynov, Əzizağa Əzizov, Nadir Xasiyev, Nahidə Orucova, aktyorlar Şaban Cəfərov, Elxan İsmayılov, Elçin İmanov, Hüseyn Əlili, Türkel Tariqpeyma, Əliməmməd Novruzov, Təranə Əliyeva, Elməddin Dadaşov, həmçinin teatrın xor və balet artistləri iştirak ediblər.

The Azerbaijan State Academic Musical Theater concluded its 115th season with the musical comedy "If not that one, then this one" by the great composer Uzeyir Hajibeyli.
After the performance, which was met with great enthusiasm and applause, the deputy directors held a backstage meeting with the collective. They listed the successful and significant events of the season, congratulated the creative team, and wished them greater success in their future stage activities.
It should be noted that the last production of the 115-year-old comedy (1998), presented on the 140th anniversary of Uzeyir Hajibeyli, belongs to the famous director, People's Artist Jannat Salimova.
The production conductor of the performance is Honored Art Worker Nazim Hajialibeyov, the conductor is Honored Art Worker Fakhraddin Atayev, the production artist is Honored Artist Ismayil Mammadov, the choirmaster is Honored Artist Vagif Mastanov, and the production ballet masters are Honored Artists Zakir and Leyla Aghayev.
The stage production was attended by People's Artist Parviz Mammadrzayev, Honored Artists Shovgi Huseynov, Azizaga Azizov, Nadir Khasiyev, Nahida Orujova, actors Shaban Jafarov, Elkhan Ismayilov, Elchin Imanov, Huseyn Alili, Turkel Tariqpeyma, Alimammad Novruzov, Tarana Aliyeva, Elmadin Dadashov, as well as the theater's choir and ballet artists.