Tanınmış aktrisa Svetlana Bulaxın 75 illiyi səhnədə qeyd olunub
Mayın 30-da Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrında “Fransızsayağı qarnir” (Mark Kamoletti) ikihissəli musiqili lirik komediyası nümayiş olunub.
Bu dəfə səhnə əsəri teatrın tanınmış aktrisası Əməkdar artist Svetlana Bulaxın 75 illik yubileyi münasibətilə nümayiş etdirilib.
Aktrisanın həyat və yaradıcılığı haqqında tamaşaçılara ətraflı məlumat verən teatrın baş rejissoru Cavid İmamverdiyev kollektiv adından yubiliyarı təbrik edərək Azərbaycan Mədəniyyət İşçiləri Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin Fəxri fərmanını ona təqdim edib.
Yarım əsrlik səhnə fəaliyyətinin 42 ilini Musiqili Teatra həsr edən aktrisa ona göstərilən diqqət və qayğı üçün təşəkkür edib.
Qeyd edək ki, "Fransızsayağı qarnir"in quruluşçu rejissoru Əməkdar incəsənət xadimi Əsgər Əsgərov, rejissoru Əməkdar artist Boris Qrafkin, quruluşçu-rəssamı Əməkdar rəssam Nabat Səmədova, geyim üzrə rəssamı Nübar Hüseynova, quruluşçu-baletmeysterləri Əməkdar artistlər Yelena və Zakir Ağayevlər, rejissor assistenti Tamilla Aslanovadır.
Əməkdar artist Svetlana Bulax (Süzetta), aktyorlar Emil Heydərov (Robert), Eleonora Mustafayeva (Jaklin), Rauf Babayev (Bernard), Yuliya Heydərova (Suzanna), Firus Məmmədov (Jorc) və teatrın balet artistlərinin ifasında oynanılan komediya, həmişə olduğu kimi, bu dəfə də tamaşaçılar tərəfindən böyük maraq və sevgi ilə qarşılanıb.

On May 30, the two-part musical lyrical comedy “French Garnish” (Mark Camoletti) was performed at the Azerbaijan State Academic Musical Theater.
This time, the stage play was performed on the occasion of the 75th anniversary of the theater’s famous actress, Honored Artist Svetlana Bulakh.
The theater’s chief director, Javid Imamverdiyev, who provided the audience with detailed information about the actress’s life and work, congratulated the jubilee on behalf of the collective and presented her with the Honorary Decree of the Republican Committee of the Trade Union of Cultural Workers of Azerbaijan.
The actress, who dedicated 42 years of her half-century stage activity to the Musical Theater, thanked for the attention and care shown to her.
It should be noted that the production director of "French Side Dish" is Honored Art Worker Asgar Asgarov, director Honored Artist Boris Grafkin, production designer Honored Artist Nabat Samadova, costume designer Nubar Huseynova, production choreographers Honored Artists Elena and Zakir Aghayev, and assistant director Tamilla Aslanova.
The comedy, performed by Honored Artist Svetlana Bulakh (Suzette), actors Emil Heydarov (Robert), Eleonora Mustafayeva (Jacqueline), Rauf Babayev (Bernard), Yuliya Heydarova (Suzanna), Firus Mammadov (George) and ballet dancers of the theater, was met with great interest and love by the audience, as always.