"Sevənlərindir dünya" tamaşası Gəncədə nümayiş olunub
Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrının kollektivi Özbəkistan Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı fəxri konsulluğunun dəvəti ilə Gəncə şəhərində qastrol səfərində olub.
Yaradıcı heyət Gəncə Dövlət Dram Teatrının səhnəsində Özbək-Azərbaycan dostluğundan bəhs edən "Sevənlərindir dünya” (Ə.Pəhləvan) iki hissəli məzhəkəsini uğurla təqdim edib.
Tamaşanın nümayişindən öncə Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyətinin, Fəxri konsulluğun nümayəndələri və eləcə də digər ictimai xadimlər çıxışlarında iki qardaş xalqı birləşdirən ortaq dəyərlərdən söz açaraq belə layihələri təqdirəlayiq hesab ediblər.
Qeyd edək ki, quruluşçu rejissoru Elməddin Dadaşov, quruluşçu baletmeysteri Kamilə Əliyeva, quruluşçu rəssamı Sənan Fətullazadə olan bu tamaşada Əməkdar artist İqrar Salamov, aktyorlar Emin Zeynallı, Nəzrin İsmayılzadə, Rəsmiyyə Nurməmmədova, Hüseyn Əlili, Ruslan Mürsəlov, Ofeliya Məmmədova, Əliməmməd Novruzov, Nərmin Əliyeva, Murad Əliyev, Mehriban Rəcəbova, Tural Məsimov, həmçinin teatrın xor və balet artistləri iştirak ediblər.

The play "The World Belongs to Those Who Love" was shown in Ganja
The collective of the Azerbaijan State Academic Musical Theater went on a tour in Ganja city at the invitation of the Honorary Consulate of the Republic of Uzbekistan in the Republic of Azerbaijan.
The creative team successfully presented the two-part comedy "The World Belongs to Lovers" (A.Pahlevan), which tells about Uzbek-Azerbaijani friendship, on the stage of the Ganja State Drama Theater.
Before the performance, representatives of the Ganja City Executive Power, the Honorary Consulate, as well as other public figures, spoke in their speeches about the common values ​​​​that unite the two fraternal peoples and considered such projects to be commendable.
It should be noted that the production director was Elmaddin Dadashov, the production choreographer was Kamila Aliyeva, and the production designer was Sanan Fatullazade. Honored Artist Igrar Salamov, actors Emin Zeynalli, Nazrin Ismayilzade, Rasmiyya Nurmammadova, Huseyn Alili, Ruslan Mursalov, Ofeliya Mammadova, Alimammad Novruzov, Narmin Aliyeva, Murad Aliyev, Mehriban Rajabova, Tural Masimov, as well as the theater's choir and ballet artists participated in this performance.