Akademik Musiqili Teatrın tamaşası Lənkəranda alqışlarla qarşılandı
Mədəniyyət Nazirliyinin regionlarda qastrol səfərlərinin təşkil edilməsi barədə əmrinə əsasən Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrının yaradıcı heyəti Lənkəranda olub.
Lənkəran Dövlət Dram Teatrının səhnəsində kollektivin uğurla nümayiş etdirdiyi “Molla Nəsrəddinin beş arvadı” (İ.Sadıqov, quruluşçu rejissoru Əməkdar incəsənət xadimi Əsgər Əsgərov) komediyası alqışlarla qarşılanıb.
Qeyd edək ki, türk dünyasının kamillik, müdriklik simvolu olan Molla Nəsrəddinin beş arvadı ilə macəralarından bəhs edən bu gülüş dolu tamaşada teatrın sevilən simaları Əməkdar artistlər Əkbər Əlizadə, İqrar Salamov, aktyorlar Gülcahan Salamova, Ülviyyə Əliyeva, Gülnarə Abdullayeva, Gülnarə Əzizova, Türkel Tariqpeyma, Əliməmməd Novruzov, Fərid Rzayev, Ruslan Mürsəlov iştirak ediblər.

Academic Musical Theater performance met with applause in Lankaran
In accordance with the order of the Ministry of Culture on organizing tours in the regions, the creative staff of the Azerbaijan State Academic Musical Theater visited Lankaran.
The comedy ““Molla Nasreddin’s five spouses”” (I. Sadigov, director Honored Artist Asgar Asgarov), which the collective successfully demonstrated on the stage of the Lankaran State Drama Theater, was met with applause.
It should be noted that this hilarious performance, which tells the adventures of Molla Nasreddin, a symbol of perfection and wisdom of the Turkic world, with his five wives, was attended by the beloved figures of the theater, Honored Artists Akbar Alizadeh, Igrar Salamov, actors Guljahan Salamova, Ulviyya Aliyeva, Gulnara Abdullayeva, Gulnara Azizova, Turkel Tariqpeyma, Alimammad Novruzov, Farid Rzayev, Ruslan Mursalov.