Türk Ağsaqqalları İctimai Birliyinin üzvləri Musiqili Teatrın gəncləri ilə görüşüb
Türk Ağsaqqalları İctimai Birliyinin rəyasət heyətinin üzvləri Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrının qonağı olublar.
Onlar teatrın repertuarında özünəməxsus yeri olan "Kimdir müqəssir?" (Ə.Haqverdiyev, quruluşçu rejissor İradə Gözəlova) tamaşasını izlədikdən sonra xoş təəssüratlarını sənət ocağının direktoru Əməkdar incəsənət xadimi, fəlsəfə doktoru Əliqismət Lalayevlə də bölüşüblər.
Musiqili Teatrla daimi əməkdaşlıqdan məmnun olduqlarını diqqətə çatdıran İctimai Birliyin sədr müavini Eyvaz Hümbətov və TAİB-in üzvləri teatrın yaradıcı gəncləri ilə görüşdə də maraqlı fikirlər səsləndirib, yaradıcı heyətə çətin və məsuliyyətli işlərində uğurlar arzulayıblar.
Əliqismət Lalayev qonaqlara təşəkkürünü bildirib, repertuarda olan növbəti tamaşalar haqqında da danışaraq qurumun üzvlərini daimi əməkdaşlığa dəvət edib.

Members of the Turkish Elders Public Union met with the youth of the Musical Theater
Members of the board of the Public Union of Turkish Elders were guests of the Azerbaijan State Academic Musical Theater.
After watching the performance "Who is the guilty?" (A. Hagverdiyev, production director Irada Gozalova), which has a unique place in the theater's repertoire, they shared their pleasant impressions with the director of the art center, Honored Artist, Doctor of Philosophy Aligismat Lalayev.
Expressing their satisfaction with the constant cooperation with the Musical Theater, Deputy Chairman of the Public Union Eyvaz Humbatov and members of the TAIB also expressed interesting ideas at the meeting with the creative youth of the theater and wished the creative team success in their difficult and responsible work.
Aligismat Lalayev thanked the guests, spoke about the next performances in the repertoire and invited the members of the organization to constant cooperation.