"İnanıram" monotamaşası Akademik Musiqili Teatrın səhnəsində
18 dekabr saat 19:00-da Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrında gənc yazıçı-dramaturq Ülviyyə Heydərovanın "İnanıram" monopyesi rejissor Leonid Kletsin quruluşunda təqdim olunacaq.
“Şöhrət” ordenli Xalq artisti Şüküfə Yusupovanın rol aldığı bu psixoloji dramda oğlunu müharibədə itirmiş tənha ananın obrazı canlandırılır.
Dünyanın ümumbəşəri problemi olan müharibə və onun bir qadının taleyinə sarsıdıcı təsirinin obrazlı şəkildə təsvir olunduğu tamaşada həm də xatirələrə sığınan ananın vətən sevgisi, övlad məhəbbəti xüsusi həssaslıqla diqqətə çatdırılır.
Qeyd edək ki, səhnə əsərinin quruluşçu rəssamı Vüsal Rəhim, musiqi tərtibatçısı və səs rejissoru Məhəmməd Məmməmdov, videoqrafı Murad Həsənov, rejissor assistenti Zaur Əliyevdir.
Premyera üçün biletləri şəhərin mərkəzləşdirilmiş kassalarından, “ASAN xidmət” mərkəzlərindən, eləcə də “iticket.az” saytından əldə etmək olar. Kollektiv sifarişlər də qəbul olunur.

The monoplay "I Believe" on the stage of the Academic Musical Theater
On December 18 at 19:00, the Azerbaijan State Academic Musical Theater will present the monoplay "I Believe" by young writer-playwright Ulviyya Heydarova, directed by Leonid Kletsin.
This psychological drama, starring People's Artist with the Order of "Fame", brings to life the image of a lonely mother who lost her son in the war.
The play, which figuratively depicts the universal problem of the world, war, and its devastating impact on the fate of a woman, also brings to attention with special sensitivity the mother's love for her homeland and love for her child, who takes refuge in memories.
It should be noted that the production designer of the stage play is Vusal Rahim, the music designer and sound director is Mahammad Mammadov, the videographer is Murad Hasanov, and the assistant director is Zaur Aliyev.
Tickets for the premiere can be purchased at the city's centralized box offices, "ASAN service" centers, as well as on the "iticket.az" website. Collective orders are also accepted.