Zəfər Günü Musiqili Teatrda – “Bir nəfəs qədər”
8 Noyabr – Zəfər Günü ilə əlaqədar həmin gün saat 19:00-da Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrında Vətən müharibəsi qəhrəmanlarına, şəhid analarına həsr olunan "Bir nəfəs qədər" tamaşası nümayiş olunacaq.
Samir Qulamovun eyniadlı pyesi əsasında və quruluşunda səhnələşdirilən əsərdə SSRİ Xalq artisti Fikrət Əmirovun musiqilərindən, həmçinin Prezident təqaüdçüsü, gənc pianoçu Kamil Həsənovun fortepiano musiqisindən istifadə edilib.
İdeya müəllifi və bədii rəhbəri Əməkdar incəsənət xadimi, fəlsəfə doktoru Əliqismət Lalayev olan tamaşanın quruluşçu dirijoru və musiqi tərtibatçısı Əməkdar incəsənət xadimi Fəxrəddin Atayev, quruluşçu rəssamı Vüsal Rəhim, quruluşçu baletmeysteri Əməkdar artist Leyla Ağayeva, konsertmeysteri Kamil Həsənov, rejissor assistentləri Sevinc Məmmədova və Əmrah Dadaşovdur.
Səhnə əsərində Əməkdar artist Nahidə Orucova, aktyorlar Gülnarə Abdullayeva, Prezident mükafatçısıları Səmədzadə Xasiyev, Hüseyn Əlili, aktyorlar Gülcahan Salamova, Əmrah Dadaşov, İbrahim Əlizadə, Ofeliya Novruzqızı, Əli Kərimov, Murad Əliyev, eyni zamanda balet artistləri İranə Kərimova, Kamran Həsənov və Röya Mehralızadə iştirak edirlər.

Victory Day at the Musical Theater – “Close as a breath”
4 years have passed since the 44-day Patriotic War, which was written in the history of Azerbaijan as the "Chronicle of Victory".
On November 8 - Victory Day, the Azerbaijan State Academic Musical Theater will stage the play "Close as a Breath", dedicated to the heroes of the Patriotic War and their martyred mothers, at 19:00.
The work, based on and directed by Samir Gulamov's play of the same name, uses the music of People's Artist of the USSR Fikret Amirov, as well as the piano music of the young pianist Kamil Hasanov, a Presidential scholarship holder.
The author of the idea and artistic director of the play is Honored Art Worker, Doctor of Philosophy Aligismat Lalayev, the founder conductor and music designer of the play is Honored Art Worker Fakhraddin Atayev, the founder artist is Vusal Rahim, the founder ballet master is Honored Artist Leyla Agayeva, the concertmaster is Kamil Hasanov, and the assistant directors are Sevinj Mammadova and Amrah Dadashov.