Akademik Musiqili Teatrın kollektivi Cəbrayıl Şəhər Günündə iştirak etdi
Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrının yaradıcı heyəti Cəbrayıl Şəhər Günü münasibətilə keçirilən təntənəli bayram tədbirində dahi bəstəkar Üzeyir Hacıbəylinin ölməz əsəri “Arşın mal alan” (quruluşçu rejissor E.Mirzəyev, bərpaçı rejissor Ə.Hacıyev) operettasını təqdim edib.
Onlar işğaldan azad olunmuş Cəbrayıl torpağında belə bir möhtəşəm bayram tədbirində çıxışları ilə qürur duyduqlarını bildirərək 44 Günlük Zəfər salnaməmizi al qanları ilə yazan şəhidlərimizin ruhlarını ehtiramla yad ediblər.
Qeyd edək ki, tamaşada Əməkdar artist, Prezident mükafatçı Əzizağa Əzizov, Prezident mükafatçıları Səmədzadə Xasiyev, Mehriban Zaliyeva, aktyorlar Gülcahan Salamova, Aydan Həsənova, Emin Zeynallı, Ülviyyə Əliyeva, Əmrah Dadaşov və balet truppasının artistləri iştirak ediblər.

The collective of the Academic Musical Theater participated in Jabrayil City Day
The creative crew of the Azerbaijan State Academic Musical Theater presented the operetta "Arshin mal alan" (constructor director E. Mirzayev, restoration director A. Hajiyev) of the genius composer Uzeyir Hajibeyli's immortal work on the occasion of Jabrayil City Day.
Expressing that they are proud of their performance at such a grand holiday event in Jabrayil land, which was freed from occupation, they paid tribute to the souls of our martyrs who wrote our 44-Day Victory Chronicle with their red blood.
It should be noted that the performance was attended by Honored artist, President's awardee Azizaga Azizov, President's awardees Samadzade Khasiyev, Mehriban Zaliyeva, actors Guljahan Salamova, Aydan Hasanova, Emin Zeynalli, Ulviyya Aliyeva, Amrah Dadashov and artists of the ballet troupe.