Milli Teatr Günündə Musiqili Teatrda premyera –"İki küpəgirən qarı"
Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrı ənənəsinə sadiq olaraq, bu dəfə də 10 Mart – Milli Teatr Günü münasibəti ilə teatrsevərlərin görüşünə yeni tamaşa ilə gələcək. Həmin gün saat 12:00-da "İki küpəgirən qarı" (Ə.Əlizadə, R.Sef, Т.Каrelina) musiqili nağıl-tamaşası balacaların ixtiyarına veriləcək.
Həm ana dilimizdə, həm də rus dilində hazırlanan bu səhnə əsərinin quruluşçu rejissoru Əhəd Hacıyevdir.
Dostluq, sevgi, cəsarət kimi gözəl mənəvi keyfiyyətlərin vacibliyinin ön plana çəkildiyi, gözlənilməz hadisələrin cərəyan etdiyi tamaşada mənfi xarakterli məşhur nağıl personajları tamamilə fərqli təqdim olunur.
Rəngarəng işıq effektləri, şən musiqi sədaları altında macəra dolu nağıl qəhrəmanları Dunya, Fyodr, Küpəgirən qarı, Koşşey, gözəl Yelena, üçbaşlı əjdaha teatrsevərlərə unudulmaz xoş anlar yaşadacaq.
Tamaşanın quruluşçu dirijoru Əməkdar incəsənət xadimi Fəxrəddin Atayev, dirijoru Səməd Süleymanlı, quruluşçu baletmeysteri Məhəmməd Abdullayev, səhnə tərtibatçısı Qabil Gözəlov, geyim üzrə rəssamı Nübar Hüseynova, konsetmeysteri Kamil Həsənov, rejissor assistenti Tamilla Aslanovadır.
Rol bölgüsünə əsasən, səhnə əsərində Əməkdar artist Səidə Şərifəliyeva, aktyorlar Nicat Əli, Yuliya Heydərova, Valeriya İskəndərova, Olqa Georgiyeva, Adelin Öztürk, Rauf Babayev, Leonid Klets, Ayan Qurbanova, Murad Əliyev və balet artistləri iştirak edəcəklər.
Premyeraya biletləri şəhərin bütün mərkəzləşdirilmiş kassalarından, “ASAN xidmət” mərkəzlərindən, eləcə də “İticket.az” saytından əldə etmək olar. Kollektiv sifarişlər də qəbul olunur.

Premiere at the Musical Theater on National Theater Day - "Two Witches"
As is tradition, the Azerbaijan State Academic Musical Theater will present a new performance to theater enthusiasts in celebration of National Theater Day on March 10th. At 12:00 p.m. on the same day, the musical fairy-tale-play "Two Witches" (by A. Alizade, R. Sef, T. Karelina) will delight our young audience.
Ahad Hajiyev serves as the founding director of this play, which is presented in both our native language and Russian.
Famous fairy-tale characters traditionally portrayed as negative are depicted in a completely different light in this production, emphasizing the importance of beautiful moral qualities such as friendship, love, and courage, amidst unexpected events.
Against a backdrop of colorful light effects and cheerful music, adventurous fairy tale heroes Dunya, Fyodor, the witch, Koshshey the Immortal, Elena the Beautiful, and a three-headed dragon will create unforgettable moments for theatergoers.
The founder conductor of the performance is Honored Artist Fakhraddin Atayev, with conductor Samad Suleymanli, founder choreographer Mahammad Abdullayev, stage designer Gabil Gozalov, costume designer Nubar Huseynova, accompanist Kamil Hasanov, and assistant director Tamilla Aslanova.
The cast includes, Honored Artist Saida Sharifaliyeva, Nijat Ali, Yuliya Heydarova, Valeriya Iskanderova, Olga Georgiyeva, Adelin Ozturk, Rauf Babayev, Leonid Klets, Ayan Gurbanova, Murad Aliyev, along with ballet artists.
Tickets for the premiere can be purchased from all centralized ticket offices in the city, "ASAN service" centers, as well as from the "Iticket.az" website. Group bookings are also welcomed.