Musiqili Teatrın kollektivi Mingəçevirdə
Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş silsilə tədbirlər çərçivəsində Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə paytaxtda fəaliyyət göstərən teatrların bölgələrə qastrol səfərləri davam edir.
Bu dəfə Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrının yaradıcı heyəti Mingəçevirdə uğurla çıxış edib.
Mingəçevir Dövlət Dram Teatrının səhnəsində məşhur özbək yazıçısı İbrahim Sadıqovun "Molla Nəsrəddinin beş arvadı" (tərc. D.Mustafayev) komediyası alqışlarla qarşılanıb.
Qeyd edək ki, Əməkdar incəsənət xadimi Əsgər Əsgərovun quruluşunda ərsəyə gələn bu tamaşada rolları Əməkdar artistlər Əkbər Əlizadə (Molla Nəsrəddin), Nahidə Orucova (Təmənna) İqrar Salamov (Qədir), aktyorlar Möylə Mirzəliyev (Qulam) Mehriban Zaliyeva (Cənnət), Ülviyyə Əliyeva (Tutu), Gülcahan Salamova (Fatma), Gülnarə Əzizova (Zibeydə), Ruslan Mürsəlov (Oğrubaşı), Fərid Rzayev (Oğru) oynayıblar.
Səhnə əsərinin quruluşçu rəssamı Əməkdar rəssam Nabat Səmədova, quruluşçu baletmeysterləri Əməkdar artistlər Zakir və Yelena Ağayevlər, rejissor assistenti Tamilla Aslanovadır.
Türk dünyasının müdriklik simvolunu özündə əks etdirən Molla Nəsrəddinin beş arvadı ilə macaraları izləyənlərə gülüş dolu xoş anlar bəxş edib.

The collective of the Musical Theater is in Mingachevir
As part of a series of events dedicated to the 100th anniversary of the national leader Haydar Aliyev, the theaters operating in the capital continue to tours the regions under the organization of the Ministry of Culture.
This time, the creative team of the Azerbaijan State Academic Musical Theater successfully performed in Mingachevir.
On the stage of the Mingachevir State Drama Theater, the famous Uzbek writer Ibrahim Sadigov's comedy "Molla Nasraddin's Five Wives" demonstrated (translated by D. Mustafayev) and was greeted with applause.
The play that directed by the Honored Art Worker Asgar Askerov. The roles in the play are: Honored artists: Akbar Alizade (Molla Nasraddin), Nahida Orujova (Tamanna), Igrar Salamov (Kadir), actors Moyla Mirzaliyev (Gulam), Mehriban Zaliyeva (Jannat), Ulviyya Aliyeva (Tutu), Guljahan. Salamova (Fatma), Gulnara Azizova (Zibayda), Ruslan Mursalov (head of thieves), Farid Rzayev (thief).
The production designer of the stage work is Honored Artist Nabat Samadova, the choreographers are Honored Artists Zakir and Yelena Aghayevs, the director's assistant is Tamilla Aslanova.
Reflecting the symbol of the wisdom of the Turkic world, the adventures of Molla Nasraddin with his five wives gave the viewers happy moments full of laughter.