Akademik Musiqili Teatrdan Polad Bülbüloğlunun ad gününə hədiyyə – “Nəğməmə İnan”
Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrında Xalq artisti, görkəmli bəstəkar Polad Bülbüloğlunun musiqiləri əsasında “Nəğməmə inan” tamaşasının premyerası olacaq.
Teatrın rus bölməsində hazırlanan bu musiqili komediyanın ilk təqdimatı bəstəkarın doğum günündə fevralın 4-də saat 19:00-da onu sevənlərə təqdim olunacaq və bu tamaşa həmçinin fevralın 5-də də oynanılacaq.
Libretto müəllifi və mahnılarının mətni Mixail Şerbaçenkoya məxsus olan bu səhnə əsərinin quruluşçu rejissoru teatrın baş rejissoru Cavid İmamverdiyev, quruluşçu dirijoru Əməkdar incəsənət xadimi Fəxrəddin Atayev, quruluşçu rəssamı Vüsal Rəhim, quruluşçu baletmeysteri Əməkdar artist Nigar Şahmuradova, xormeysteri Əməkdar artist Vaqif Məstanovdur.
Səhnə əsərində rolları Əməkdar artistlər Boris Qrafkin, Fərid Əliyev, Nərgiz Kərimova, aktyorlar Emil Heydərov, Mehriban Zaliyeva, Rauf Babayev və Leonid Klyotc ifa edəcək.
Xatırladaq ki, Rusiyanın bir neçə teatrında oynanılan bu əsərin radio-tamaşasında baş rolu Polad Bülbüloğlu özü səsləndirib.
"Nəğməmə inan" tamaşası üçün biletləri şəhərin bütün teatr-konsert kassalarından, “ASAN xidmət” mərkəzlərindən, eləcə də “İticket.az” saytından əldə etmək mümkündür.
4 və 5 fevral tarixlərində səhnəyə qoyulacaq “Nəğməmə inan” tamaşasında Xalq artisti Polad Bülbüloğlunun iştirakı nəzərdə tutulur.

A birthday present from the Academic Musical Theater for Polad Bulbuloglu - "Trust my song"
Azerbaijan State Academic Musical Theater will premiere the performance "Trust my song" based on the music of the famous composer Polad Bulbuloglu.
The first performance of this musical comedy, made in the Russian section of the theater, will be presented to fans on the birthday of the composer on February 4 at 19:00, and the performance will be performed on February 5.
The libretto author and the text of the songs belong to Mikhail Sherbachenko; the production director of this stage production is Javid Imamverdiyev. The chief director of the theater, the production conductor is the Honored Art Worker Fakhraddin Atayev; the production designer is Vusal Rahim, the choreographer is the Honored Artist Nigar Shahmuradova, and the choirmaster is the Honored Artist Vagif Mastanov.
Honored artists Boris Grafkin, Farid Aliyev, Nargiz Karimova, actors Emil Heydarov, Mehriban Zaliyeva, Rauf Babayev and Leonid Klyots will play the roles in the stage play.
Polad Bulbuloglu played the main role in the radio performance of this play, which was played in several Russian theaters.
Tickets for the performance «Trust my song» can be purchased from all theater-concert box offices of the city, "ASAN service" centers, as well as from "Iticket.az" website.
The participation of People's Artist Polad Bulbuloglu is expected in the performance «Trust my song ", which will be staged on February 4 and 5.