28 və 29 noyabr tarixlərində Gürcüstanın Kote Marcanişvili adına Tbilisi Akademik Teatrı Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrının qonağı olacaq. Gürcü teatrının kollektivi dünya şöhrətli yazıçı Lev Tolstoyun “Kreyser Sonatası” əsəri əsasında eyniadlı tamaşanı nümayiş etdirəcək.
Tamaşa 25-30 noyabr tarixlərində Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və “Teatro.az” sənət portalının “Şuşa ili”nə həsr etdiyi “4.4” Qısa Tamaşalar Festivalı çərçivəsində təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, tamaşanın quruluşçu rejissorları Levan Tsuladze və Temo Kupravadır.
Səhnə əsərinin xoreoqrafı Tinatin Tsuladze, musiqi tərtibatçısı Zura Qaqloşvili, videomühəndisi David Dvalişvili, səs operatoru Lia Şilakadze, işıq operatorları Tamaz Dudaşvili, Gela Mumladze, rejissor assistenti Nino Jorjolianidir.
2 il öncə hazırlanan maraqlı və qeyri-adi süjet xəttinə malik olan bu tamaşada Gürcüstanın tanınmış aktyorları Nika Kuçava, Ana Vasadze, Manana Kozakova-Tsuladze, Ketevan Tsxakaya, Besiki Barataşvili Georgi (Jaba) Kiladze, Maryam Tskipurişvili iştirak edirlər.
“Kreyser Sonatası” tamaşasına baxmaq istəyən teatrsevərlər biletləri şəhərin bütün mərkəzləşdirilmiş kassalarından, “ASAN Xidmət” mərkəzlərindən, eləcə də “iticket.az” saytından əldə edə bilərlər.

The Georgian theater will be a guest of the Academic Musical Theater
On November 28 and 29, Georgia's Tbilisi Academic Theater named after Kote Marcanishvili will be a guest of Azerbaijan State Academic Musical Theater. The collective of the Georgian theater will present the play of the same name based on the world-famous writer Leo Tolstoy's "Kreutzer Sonata".
The play will be presented within the framework of the "4.4" Festival of Short Plays dedicated to the "Year of Shusha" by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the "Teatro.az" art portal on November 25-30.
It should be noted that the production directors of the play are Levan Tsuladze and Temo Kuprava
Tinatin Tsuladze is the choreographer of the stage work, Zura Gagloshvili is the music developer, David Dvalishvili is the video engineer, Lia Shilakadze is the sound operator, Tamaz Dudashvili, Gela Mumladze are the lighting operators, and Nino Jorjoliani is the director's assistant.
Famous Georgian actors Nika Kuchava, Ana Vasadze, Manana Kozakova-Tsuladze, Ketevan Tshakaya, Besiki Baratashvili, Georgi (Jaba) Kiladze, Maryam Tskipurishvili are participating in this play, which has an interesting and unusual storyline, prepared 2 years ago.
Theater lovers who want to see the performance "KreutzerSonata" can buy tickets from all centralized ticket offices of the city, "ASAN Service" centers, as well as from "iticket.az" website.