Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrının 112-ci mövsümü artıq başa çatmaq üzrədir. Bununla əlaqədar 4 iyul saat 12:00-da Musiqili Teatrda təntənəli mükafatlandırma mərasimi keçiriləcək.
2015-ci ildən bəri keçirilən ənənəvi tədbirdə bu dəfə də “Mövsümün sevilən aktyoru”, "Mövsümün sevilən aktrisası”, "Mövsümün perspektivli aktyoru”, "Mövsümün perspektivli aktrisası”, "Mövsümün ən məhsuldar aktyoru”, "Mövsümün ən məhsuldar aktrisası”, "Mövsüm ərzində teatrın dostu”, “Mövsümün ən yaxşı balet artisti”, “Mövsümün ən yaxşı xor artisti”, “Mövsümün ən yaxşı musiqiçisi”, "Mövsümün ən yaxşı texniki işçisi”, “Mövsüm ərzində kişi rolunun ən yaxşı ifasına görə”, “Mövsüm ərzində qadın rolunun uğurlu ifasına görə”, "Mövsümün ən işgüzar əməkdaşı”, Mövsümün ən cəsarətli qadın obrazının ifasına görə” və başqa nominasiyalar üzrə qaliblər bəlli olacaq. Onlara mükafatlar və hədiyyələr təqdim olunacaq.
Mərasimdə həmçinin mövsümün seçilən aktyorlarına Azərbaycan Respublikasının Xalq artisti Hüseynağa Sadıqovun ailəsinin təsis etdiyi Hüseynağa Sadıqov adına "Büllur alma” mükafatı da təqdim ediləcək.

Academic Musical Theater will reward the best of the 112th season
The 112th season of the Azerbaijan State Academic Musical Theater is about to end. In this regard, there will be a solemn award ceremony at the Musical Theater on July 4 at 12:00
At the traditional award ceremony held at the end of every season since 2015, "Favorite actor of the season", "Favorite actress of the season", "Promising actor of the season", "Promising actress of the season", "Most productive actor of the season", "Most productive of the season" actress", "Friend of the theater during the season", "Best ballet dancer of the season", "Best choral artist of the season", "Best musician of the season", "Best technician of the season", "For the best performance of a male role during the season ", "For the successful performance of a female role during the season", "The most business-like employee of the season", "For the performance of the most courageous female character of the season" and other nominations will be announced.
Prizes and gifts will be presented to them.
At the ceremony, the chosen actors of the season will also be presented with the "Crystal Apple" award, founded by the family of People's Artist of the Republic of Azerbaijan Huseynagha Sadigov.