21 iyun saat 19:00-da Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrında dünya ədəbiyyatının görkəmli nümayəndəsi Aleksandr Ostrovskinin “Cehizsiz qız” pyesi əsasında hazırlanan "Lara Martin's Jazz Club" caz tamaşasının premyerası olacaq.
Teatrın rus bölməsində ərsəyə gələn əsərin quruluşçu rejissoru İradə Gözəlova, layihənin bədii rəhbəri Əməkdar incəsənət xadimi, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru Əliqismət Lalayevdir.
Tamaşanın quruluşçu dirijoru Əməkdar incəsənət xadimi Fəxrəddin Atayev, musiqi tərtibatçıları Əməkdar artist, Prezident mükafatçısı Nərgiz Kərimova və adı Azərbaycanın gənc istedadlarının "Qızıl kitabı"na yazılan Nərminə İsmayılova, quruluşçu rəssamı Vüsal Rəhim, quruluşçu baletmeysteri Əməkdar artist Emin Əliyev, rejissor assistenti Tamilla Aslanovadır.
"Lara Martin's Jazz Club"da baş rolun ifaçısı Əməkdar artist Nərgiz Kərimovadır. Tamaşada Əməkdar artistlər Fərid Əliyev, Şövqi Hüseynov, Nahidə Orucova, aktyorlar Əliməmməd Novruzov, Rauf Babayev, Emil Heydərov iştirak edirlər.
Qeyd edək ki, piano ifaçısı Nərminə İsmayılova və "DJ Maqa" – Məhəmməd Məmmədov da aktyorlarla eyni səhnəni bölüşəcəklər.
Fərqli səhnə tərtibatı ilə seçilən bu tamaşada aktyorların canlı ifalarında məşhur caz kompozisiyalarından nümunələr təqdim olunacaq.
Xatırladaq ki, İradə xanım bundan öncə Musiqili Teatrda Əbdürrəhim bəy Haqverdiyevin “Kimdir müqəssir?”, SSRİ xalq artisti Fikrət Əmirovun musiqiləri və “1001 gecə” nağıllarının motivləri əsasında “999-cu gecə” və İlyas Əfəndiyevin “Mənim günahım” (SSRİ Xalq artisti Q.Qarayevin musiqiləri əsasında) əsərlərinə quruluş verib.

A new premiere at the Academic Musical Theater - "Lara Martin's Jazz Club"
On June 21, at 19:00 in the Azerbaijan State Academic Musical Theater will take place the premiere of jazz performance "Lara Martin's Jazz Club" based on the play "The girl without a weapon" by the outstanding representative of world literature Alexander Ostrovsky.
The director of the play created in the Russian section of the theater is Irada Gozalova; the artistic director of the project is Honored Art Figure, Doctor of Philosophy in Art History Aligismat Lalayev.
Honored Art Worker Fakhraddin Atayev conducts the production; the music designers are Honored Artist, Presidential Award Nargiz Karimova and Narmina Ismayilova, whose name is inscribed in the "Golden Book" of young talents of Azerbaijan; the production artist is Vusal Rahim; the production choreographer is Honored Artist Emin Aliyev.
Honored Artist Nargiz Karimova plays the leading role in “Lara Martin’s Jazz Club”. Honored artists Farid Aliyev, Shovgi Huseynov, Nahida Orujova, actors Alimammad Novruzov, Rauf Babayev, Emil Heydarov take part in the performance
“Pianist” - Narmina Ismayilova and "DJ Maga" - Mahammad Mammadov will share the same stage with the actors.
This performance, distinguished by a different stage design, will feature examples of popular jazz compositions in the live performances of the actors.
Earlier, Irada khanum directed Mr. Abdurrahim Hagverdiyev's "Who is to blame?" at the Musical Theater. She also gave structure to the work based on the music of the People's Artist of the USSR Fikret Amirov and the motifs of the tales "1001 Nights"; she directed "999th Night" and Ilyas Afendiyev's "My Sin" (based on the music of the People's Artist of the USSR G.Garayev).