İlham Namiq Kamal "Zəfər Zirvəsi" mükafatına layiq görüldü
Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrının aktyoru, "Şöhrət" ordenli Xalq artisti, professor İlham Namiq Kamal "Zəfər Zirvəsi" mükafatına layiq görülüb.
8 Noyabr – Zəfər Günü ilə əlaqədar keçirilən tədbirdə ölkənin ictimai-mədəni və digər sahələrində fəaliyyəti ilə fərqlənən tanınmış simaları mükafatlandırılıb.
Xalq artisti ona göstərilən yüksək diqqət və qayğıya görə tədbirin təşkilatçılarına minnətdarlığını bildirib və ürək sözlərini dilə gətirib: “Qazandığımız qalibiyyətin sevinci bir günə sığmaz. Bizim ruhumuza, qanımıza, canımıza, yaddaşımıza əbədi həkk olunub. Ali Baş Komandanın əmri, müzəffər ordumuzun yenilməzliyi sayəsində belə möhtəşəm Zəfər qazandıq, xalq olaraq Zəfərin zirvəsini fəth etdik, 30 illik həsrətə 44 günlük haqq savaşımızla son qoyduq. Vətən yolunda canından-qanından keçən, bizə Zəfər bayramımızı qeyd etməyə vəsilə olan müqəddəs şəhidlərimizə rəhmət, qazilərimizə can sağlığı arzulayıram. Şəhidlərimizin mərd anlarının qarşısında baş əyirəm. Onlar bizə milli kimliyimizi qaytardılar”.

Ilham Namig Kamal was honored the “Glory Peak” award
The actor of the Azerbaijan State Academic Musical Theater, People's Artist, Order of Glory, and Professor Ilham Namig Kamal was awarded the “Glory Peak ".
At the event, on November 8 – which is dedicated to the Victory Day, well-known personalities distinguished for their activities in the socio-cultural and other spheres of the country were awarded.
The People's Artist thanked the organizers of the event for the high attention, care shown to him, and expressed his heartfelt words: "The joy of our victory is incomparable. It is forever engraved in our soul, blood, soul and memory. Thanks to the Supreme Commander-in-Chief, the invincibility of our victorious army, we have achieved such a great victory, we have conquered the peak of Victory as a people, and we have ended 30 years of longing with our 44-day war of truth. I wish gratitude to our holy martyrs who gave their lives for the Motherland and helped us to celebrate the Victory Day, and I wish health to our veterans. I bow before the brave moments of our martyrs. They gave us back our national identity."